Dijitalleşme ile Görüntü İşleme

Bugün imalat dünyasında en çok konuşulan konulardan biri sanayinin dijital dönüşümü (SDD) ya da “Endüstriyel Nesnelerin İnterneti” (IIoT) dir. SDD, gelişmiş otomasyon, endüstriyel görüntü işleme, büyük veri, bulut bilişim ve makine öğrenimi alanlarında ortaya çıkan ve üretimde devrim yaratacak bir dizi yeniliği ifade etmektedir.


IIoT, ürünleri ve alt montaj parçalarını tanımlamak ve izlenebilirlik amacıyla üreticiler ve imalatçılar için veri toplama yeteneğine sahip sensörler, endüstriyel kameralar gibi siber-fiziksel sistemlerin (CPS) kullanımındaki artışla ilişkilendirilmektedir. Bu veri toplama süreci, cihazların otonom olarak bilgi alışverişinde bulunmasının yanı sıra birbirlerini bağımsız olarak kontrol etmelerini ve etkileşimde bulunmalarını sağlar.


Sanayinin dijital dönüşümünde endüstriyel görüntü işleme, otomasyon sistemlerinin kritik bir parçası olacaktır. Veri analitiği yetenekleri geliştikçe, endüstriyel kameralar aracılığıyla erişilebilen yüksek hacimli veriler, hatalı ürünleri tanımlamak ve etiketlemek, eksikliklerini anlamak ve dijital fabrikada hızlı ve etkili müdahaleyi mümkün kılmak için kullanılmaktadır.
Derin öğrenme tabanlı görüntü işleme ve geleneksel yapay görme, örtüşen yeteneklerin yanı sıra her birinin üstün olduğu farklı alanlara sahip tamamlayıcı teknolojilerdir.


Biz üretim firmalarının sensör, görüntü işleme, IIoT uygulama tecrübemizle üretkenliği artırma, israfı azaltma, ürün kalitesini iyileştirme, üretim esnekliğini artırma, işletme maliyetlerini düşürme ve üretim alanına sayısız başka fayda sağlama konusunda muazzam potansiyellerini gerçekleştirmesinde paydaşıyız.

Bu makaleyi paylaş
Paylaşılabilir Link
Önceki Makale

Teknolojinin Geleceğine Yolculuk: Zebra Aurora ile Endüstriyel Görüntü İşleme Dünyasında Fırsatlar ve Çözümler

Sonraki Makale

Endüstriyel IoT Platformları İçin Gerekli 5 Yetenek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumaya devam et
//
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?